مد و لباس

خوش تیپی و خوش لباسی با مطالب خواندنی وبلاگ مد و لباس

هماهنگي آرايش با شال، روسري و مقنعه

براي تطبيق و هماهنگ سازي يك آرايش معقول و مناسب با رنگ لباس يا مانتو و بخصوص شال و روسري كه مانند مو بيشترين تاثير زيبايي را در كنار آرايش خواهند داشت بايد به نكاتي توجه شود كه علاوه بر ملاحت و زيبايي خاص خود در چهره پردازي، از هر نوع جلب توجهي كه مي‌تواند باعث ناهماهنگي آرايش شود جلوگيري شود.

هماهنگ سازي رنگها:


۱-پوشش مشكي و سفيد: براي پوشش مشكي و سفيد هر نوع آرايشي مناسب است ولي بهترين و مناسب ترين آن رنگهاي ملايم سرخابي كمرنگ، صورتي مات و زرشكي و قرمز براي لبها و كمي خاكستري تيره در قسمت انتهايي چشم و كمرنگ‌تر در قسمت مياني تا سفيد به گوشه‌ي داخلي چشم براي سايه استفاده شود.

۲-پوشش قهوه اي:
آرايش آجري، طلايي، كرم قهوه اي روشن و بژ براي چشم ها و رژهاي ملايم قهوه اي روشن، آجري و نارنجي كمرنگ براي لبها.

۳-پوشش سرمه اي:
پشت چشم سايه ي ملايم آبي مات و يا سرمه اي كمرنگ كه پس از آن تا گوشه ي چشم نزديك بيني با رنگ روشن صورتي بسيار ملايم آرايش شود و لبها نيز با رژهاي سرخابي و صورتي ملايم.

۴-پوشش خاكستري:
چشم ها را با سايه هاي انتهايي كمي مشكي كه در كنار خاكستري محو شده و به سمت داخلي چشم از كمي صورتي مايل به سفيد استفاده شود و براي لبها نيز از انواع رژهاي بنفش و همينطور صورتي و سرخابي كمرنگ استفاده شود.

۵-پوشش آبي:
سايه ي چشم ها مي تواند به نسبت كمرنگ و پررنگ بودن آبي شال و روسري و لباس برعكس عمل كرده يعني در صورت پوشش آبي آسماني از سايه اي كه آبي تيره و يا سرمه اي است از گوشه ي بيروني چشم به سمت داخل سايه زده و كمي از آبي آسماني استفاده شود و در صورت پوشش آبي لاجوردي و تيره، قسمت بيروني چشم را تنها با يك خط آبي تيره سايه زده و بيشتر ازسايه هاي آبي روشن استفاده كنيد، مي‌توانيد قسمت داخلي گوشه ي چشم را با صورتي نيز سايه بزنيد. در مورد لبها نيز بيشتر از رژهاي صورتي و سرخابي براق و بسيار روشن استفاده كنيد.

۶- پوشش سبز:
در مورد رنگ سبز، با انواع رنگهاي سبز همان رنگ سايه را در كنار كمرنگ و روشن‌تر آن انتخاب كرده، تنها در قسمت بيروني سايه از يك خط سبز يشمي كه آن را كمي در بقيه ي سايه ها محو مي‌كنيد استفاده كنيد و رژلبهاي آجري روشن، نارنجي روشن و يا مات كمرنگ را براي لبها بكار ببريد.

۷-پوشش كرم:
پوشش كرم را مي‌توانيد با انواع رنگهاي قهوه اي چه روشن، چه تيره و بژ با جابجايي آنها بطور سليقه اي استفاده كرده و لبها را نيز با انواع رژهاي قهوه اي و بژ آرايش كنيد.

۸-پوشش بنفش:
پشت چشم ها را با سايه هاي طلايي، بژ و گاهي خاكستري تيره و روشن و همينطور انواع بنفش‌ها در كنار خاكستري و بژ به‌طوري كه تيره‌ها در قسمت انتهايي چشم و روشن ها در قسمت داخلي چشم آرايش شوند و براي لبها از انواع رژهاي بنفش براق و كمرنگ استفاده شود.

۹-پوشش صورتي:
پشت چشم ها را با خاكستري، آبي روشن و يا سرمه اي در انتهاي چشم و كمي صورتي بسيار روشن در قسمت داخلي آرايش كنيد و براي لبها از انواع صورتي هاي براق و كمرنگ يا مات ملايم استفاده شود.

۱۰-پوشش قرمز:
سايه‌ي چشم ها در قسمت انتهايي تنها با يك خط دودي تيره كه به سمت داخل با كمي خاكستري محو خواهد شد و در قسمت مياني سايه از كمي قرمز بسيار روشن تنها به اندازه ي هاله اي كمرنگ و پس از آن با كمي سفيد در قسمت داخلي چشم آرايش شود و براي لبها نيز از انواع قرمزهاي براق و مات مي‌توانيد استفاده كنيد.

۱۱-پوشش زرشكي :
در مورد زرشكي هر چه آرايش صورت از زرشكي دور شده و به سمت صورتي هاي روشن و مات برود آرايش زيباتر خواهد شد چرا كه چه پوست روشن و چه تيره باشد با آرايش زرشكي گرفته تر خواهد شد در نتيجه توصيه مي‌شود براي پوشش زرشكي از سايه هاي صورتي تيره و كم كم روشن تا به سفيد در پشت چشمها و انواع رژهاي صورتي براي لبها استفاده كنيد.

چند نكته :


الف- رنگ رژگونه ها مطابق با رژ لبهاست.
ب- منظور از زدن سايه در قسمت بيروني چشم به شكل تنها خطي تيره اين است كه خطي از گوشه ي بيروني چشم سمت انتهاي ابرو به سمت بالا بين چشم و ابرو عمودي و مايل به بيرون كشيده شود و سپس اين خط تيره را به سمت داخل و افقي در پشت پلك پهن كرده تا در سايه هاي روشن بعدي كه مي‌زنيد محو شود و تنها هاله اي تيره در قسمت انتهاي چشم ديده شود.
پ- براي زدن رژها ابتدا با خط لبي تيره تر از رژلبتان دور لبها را شكل داده وآن را روي تمام لب پخش كنيد سپس رژلب را يكدست روي لب بزنيد.
ت- حتما لازم نيست از تمام سايه ها براي چشم استفاده كنيد، استفاده از رنگ اصلي سايه به طور يكنواخت در پشت پلكها هم كافي است.
ث-از سايه هاي مدادي هم مي توانيد تنها به صورت يك خط افقي در پشت پلك ومماس برخط چشم استفاده كنيد و گاهي هم به صورت خطي باريك در زير چشمها بكشيد.

نوشته شده در چهارشنبه 1389/12/18ساعت 8:51 توسط aseman790| (0) نظر

مانتو مشكي را با چه رنگ شالي مي توانم ست كنم ؟

گروه اينترنتي پرشين استار | www.Persian-Star.org


رنگ مشكي و سفيد با اكثر رنگ ها ست مي شوند. با مانتوي مشكي شما مي توانيد شال هايي به رنگ قرمز، آبي دريايي، خاكستري، زرد، سبز تيره و ... را ست كنيد. بهتر است شال سفيد يك دست نپوشيد يا كرم يكدست. با رنگ ها بازي كنيد. از همه مهمتر در انتخاب شال و روسري رنگ پوست چهره شماست و بعد از آن رنگ مانتو و كيف و كفش. رنگ شالي را انتخاب كنيد كه پوست صورتتان را بهتر نشان دهد. مثلا اگر در رنگ پوسستان زردي وجود دارد از رنگ هاي خانواده زرد و كرم استفاده نكنيد. بهتر است از رنگ هاي بژ و صورتي انتخاب كنيد.
شال هاي رنگي با طرح هاي آبرنگي يا طرح هاي گرافيكي نيز انتخاب خوبي است. معمولا اين شال ها با رنگ و طرح هاي زيادي انتخاب هاي بيشتري براي شما ايجاد مي كند. بهتر است شال را بر روي سرتان و با رنگ پوستتان امتحان كنيد و هر كدام چهره شما را بهتر نشان مي دهد را انتخاب كنيد. در ضمن هرگز رنگ مشكي را با مشكي ست نكنيد. شال مشكي و مانتوي مشكي به هيچ وجه ست خوبي نيست.

نوشته شده در چهارشنبه 1389/12/18ساعت 8:51 توسط aseman790| (0) نظر

نكاتي در مورد انتخاب لباس مهماني

- انتخاب پيراهن قرمز يا مشكي كوتاه هميشه عالي است و هيچ وقت با پوشيدن چنين لباسي بد و نامناسب به نظر نمي رسيد.

- لباس هاي خيلي مجلسي و تجملي خود را با لباس هاي معمولي تركيب كنيد. يك بلوز خيلي شيك را با شلوار جين بپوشيد يا يك شلوار فلانل (نوعي پارچه پشمي) خاكستري را با تاپ ابريشمي ست كنيد. يك لباس ميهماني فوري!

- چيزهايي را كه هيچوقت با هم نمي پوشيد، با هم ست كنيد تا ظاهري كاملا متفاوت خلق كنيد.

- اگر قرار است براي ميهماني لباس بخريد، سعي كنيد لباس ويژه و خاصي بخريد كه بتوانيد آن را بيشتر از يك ميهماني بپوشيد و تا مدتي بتوانيد از آن استفاده كنيد و مد باشد.

- يك كيف يا كفش مد روز خود به خود ظاهر شما را به روز مي كند. براي جاذبه بيشتر مي توانيد كفش براق ساتن را امتحان كنيد.

- لباس، كفش، كيف و ساير لوازم جانبي براق و فلزي نمونه هايي كلاسيك و مد هستند و در سراسر سال قابل استفاده است.

- كت و شلوار را فراموش نكنيد. يك كت شلوار رسمي، لباسي بسيار مناسب و عالي براي ميهماني است.

جواهرات و آرايش مناسب:


- اولين وسيله تزئيني كه بايد به آن توجه كنيد يك گردنبند زيبا و جذاب است. براي داشتن ظاهري نسبتا كلاسيك مي توانيد گردنبندي با سنگ هاي مصنوعي مات انتخاب كنيد.

- دومين جواهري كه مي توانيد استفاده كنيد، يك النگو يا دستبند زيبا است.

نوشته شده در چهارشنبه 1389/12/18ساعت 7:50 توسط aseman790| (0) نظر

7 توصیه به خانم‌ها
 
1) کفش و جوراب تیره بپوشید: شاید شماره کفش شما بالای 40 باشد, دراین صورت جزو خانم‌های بزرگ پا به شمار خواهید رفت. برای اینکه پاهایتان کوچک تر به نظر بیایند, کفش‌ها و جوراب‌هایی به رنگ تیره انتخاب کنید. فراموش نکنید به طورکلی کفش‌ها و جوراب‌های تیره برای محیط کار رسمی مناسب ترند.
 
2) جین نپوشید: اگر شما وکیل خانم و یا کارمندی در یک شرکت بازرگانی هستید و یا یک خانم استاد دانشگاه هستید, باید در محل کارتان رسمی لباس بپوشید. بنابراین جینها را از لباس‌های محل کارتان حذف کنید. شلوارهای پارچه ای با اتو و راه‌های ظریف عمودی به رنگ‌های خاکستری و مشکی و سرمه ای به ظاهر شما رسمیت می‌بخشند.
 
3) صندل نپوشید: صندل به هیچ وجه مناسب پوشیدن در محل کار نیست. صندل‌ها بیشتر برای مهمانی‌های زنانه مناسب‌اند. به جای صندل به سراغ کفش‌های رسمی تر بروید که بسته ترهستند. شما می‌توانید این کفش‌ها را تخت انتخاب کنید و یا پاشنه‌های سه سانتی را بگزینید. اگر دوست دارید کفش محل کار شما پاشنه داشته باشند, پاشنه‌های پهن را انتخاب کنید تا سطح اتکای بیشتری روی زمین داشته باشید. راه رفتن در تمام روز با پاشنه‌های تیز خیلی دشوار است. شما در کنار رسمی بودن لباس و کفش کارتان باید به فکر راحتی خودتان هم باشید.
 
4) زیورآلات را کنار بگذارید: لباس رسمی برای محل کار را با استفاده از زیورآلات نامناسب نکنید, به طور کلی, زیورآلات مناسب محل کار نیستند , به خصوص انواعی که سرو صدا تولید می‌کنند و طرح‌ها و نقش‌های بزرگ و خیره کننده دارند. در یک لباس رسمی, دست کم یک انگشتر و یا حلقه ساده مناسب است؛همین.
 
5) رنگ‌های رسمی را انتخاب کنید: رنگ‌های رسمی و مناسب برای مانتو ومقنعه و یا روسری در محل کار سرمه ای, مشکی, خاکستری است. بنابراین تلاش کنید مانتو, روسری, شلوار و مقنعه تان را در محل کار در این طیف رنگی برگزینید.
 
6) کیف‌های شل, ممنوع؛ کیف‌های دستی شل و ول برای محیط کار رسمی مناسب نیستند و شما را شلخته و نا مرتب نشان می‌دهند. به جای آن به سراغ کیف‌هایی با زاویه‌های تیز و جنس‌های محکم و شق و رق و براق بروید.
 
7) مرتب باشید: شلوارهای بگی, روپوش‌ها و روسری‌های چروک, کفش‌های خاکی و واکس نزده, از شما یک خانم نامرتب در محل کارتان می‌سازند. درعوض, لباس‌های اتو کشیده و مرتب, کفش‌های چرمی تمیز و واکس خورده و شلوارها و مانتوهای ساده اما شکیل از شما یک خانم رسمی در محل کارتان می‌سازند.
نوشته شده در جمعه 1389/12/6ساعت 17:19 توسط aseman790| (0) نظر


آخرين مطالب
» <-PostTitle->
Design By : Teblog